سبک زندگی

۱۵ دلیل برای اینکه باید از دستگاه تصفیه آب استفاده کنید

۱- حذف کلر از آب آشامیدن 

آب کلر دار برای استخرها خوب است، زیرا این یک روش عالی برای ضدعفونی و تصفیه آب راکد است. اما آب استخر برای نوشیدن مناسب نیست  زیرا کلر برای انسان مضر است. با این وجود، آب شهری( لوله کشی)  حاوی مقداری کلر است، بنابراین بهتر است قبل از نوشیدن آب ،کلر را  حذف کنید.(فیلتر های دستگاه های تصفیه آب خانگی آکواجوی تا ۹۵ درصد کلر را از آب حذف می کنند.)

 

۲- حذف سرب از آب آشامیدنی

با استفاده  از دستگاه های تصفیه آب خانگی سرب به شدت کاهش پیدا می کند،  چرا که فیلترهای دستگاه تصفیه آب خانگی فورا آن را حذف می کند. بنابراین، شما قادر خواهید بود از بیماری هایی که توسط این ماده سمی به وجود می آید، پیشگیری کنید. کارشناسان حتی خاطرنشان می کنند که سرب یکی از دلایل اصلی اختلال یادگیری در میان کودکان است، بنابراین بهتر است در صورتی که دارای فرزند هستید، آب آشامیدنی خود را حتما  تصفیه کنید.

۳- صرفه جویی در هزینه ها

معمولا قیمت دستگاه های تصفیه آب خانگی مناسب و بهداشتی از ۹۰۰ هزارتومان به بالا هستند. فیلتر دستگاه های تصفیه آب باید هر ۶ ماه یکبار تعویض شوند که با پرداخت هزینه ای اندک ( حدود ۸۰ هزارتومان) می توان این فیلترها را تعویض نمود.

اگر قیمت هر بطری یک و نیم لیتری آب معدنی را بطور متوسط ۱۰۰۰ تومان در نظر بگیریم و مصرف هر نفر در روز، فقط جهت آشامیدن دو بطری باشد، هزینه آب شرب هر نفر ۲۰۰۰ تومان در روز و هزینه فقط آب شرب یک خانواده ۴ نفره ۸۰۰۰ تومان در روز و به عبارتی ۲،۹۲۰،۰۰۰ تومان ( دو میلیون و نهصدو بیست  هزار تومان ) در سال خواهد شد!

هزینه تهیه یک دستگاه تصفیه آب آکواجوی و نگهداری آن در طول یک سال، حدود یک سوم این مبلغ است. در حالی که مشکلاتی نظیر حمل و نقل مداوم را نیز به همراه ندارد.


بیشتر بخوانید: معرفی بهترین دستگاه تصفیه آب خانگی


۴- کاهش خطرات سرطان

از آنجا که کلر و از طرف دیگر، محصولات جانبی کلر ( تری هالومتان ها ) حذف می شوند، شما و خانواده تان از انواع مختلف سرطان ها مانند سرطان پستان، سرطان مثانه، سرطان روده بزرگ، سرطان رکتوم و موارد دیگر محافظت می شوید.

 

۵- کاهش هزینه های مرتبط با پزشکی

همه می دانیم که پیشگیری بهتر و کم هزینه تر از درمان است. با استفاده از یک دستگاه تصفیه آب خانگی، آب  شرب شما سالم تر خواهد بود  و شما و خانواده تان دیگر درگیر بیماری های مرتبط با آب نیستید، لذا نیازی به هزینه های پزشکی مرتبط با آلودگی و مسومیت آبی  در این خصوص نخواهید داشت.

 

۶- کاهش مشکلات گوارشی

جالب است بدانید که میکروارگانیزمهایی مثل  کریپتوسپوریدیم و جیاردیا، انلگهایی دارای کیست هستند که نسبت به گندزداهایی مانند کلر مقاوم می باشند.  این انگل ها با عث ایجاد مشکلات روده ای و گوارشی می شوند. دستگاه های تصفیه آب خانگی اگر مجهز به فیلترهای UF باشند قادر به حذف فیزیکی این انگل ها می باشند.   به این ترتیب دیگر مشکلات گوارشی مرتبط با آلودگی آب آشامیدنی نخواهید داشت.

 

۷- تقویت سیستم ایمنی برای فرزندان شما

به ویژه فرزندان شما به بهترین آب آشامیدنی، نیاز دارند. آب سالم با تقویت سیستم ایمنی بدن، آنها را قوی تر می کند. این بدان معنی است که آنها کمتر مریض می شوند و می توانند از اوقات خود لذت ببرند.

۸- تخلیه و سم زدایی راحت تر

جالب است بدانید که حدود ۲۱۰۰ ماده ی سمی شناخته شده می تواند از طریق آب وارد بدن ما شود.  آب تصفیه شده باعث می شود کلیه های شما به درستی در سم زدایی بدن شما عمل کنند. هر چه آب سالم تری بنوشید توانایی بدن خود  را برای دفع سموم ، افزایش می دهید.

 

۹- جلوگیری از نقص های احتمالی در زمان بارداری

برخی مطالعات نشان داده اند که نیترات در آب آشامیدنی می تواند جنین را در معرض خطر بیشتری برای اسپینای بیفیدا و سایر نقایص زایمان قرار دهد. و همچنین در درست کردن شیر خشک با استفاده از آب تصفیه شده از احتمال مسمومیت نوزاد خود، جلوگیری می کنید.

 

۱۰ کنترل بهتر وزن

حفظ وزن ایده آل شما با آب تصفیه شده ، آسانتر خواهد بود. علاوه بر این، شما کربوهیدرات و قند بیش از حد جذب نمی کنید. اگر اضافه وزن دارید ، توصیه می شود آب بیشتری نسبت به افرادی که دارای اندام متوسطی هستند ، مصرف کنید.

 

۱۱- تجربه سردرد کمتر

از آنجا که بیشتر مغز از آب تشکیل شده ، آب سالم برای کاهش سردرد بسیار مهم است. برخی مطالعات نشان داده اند که نوشیدن آب کلر دار  می تواند منجر به میگرن شود.(فیلتر های دستگاه تصفیه آب خانگی آکواجوی تا ۹۵ درصد کلر را از آب حذف می کنند.)

 

۱۲- سیستم گوارشی بهبود یافته

سیستم هضم نیاز به آب تازه و سالم دارد تا عملکرد خود را به خوبی انجام دهد. آب تصفیه شده باعث می شود متابولیسم بدن بهبود پیدا کند . برخی از مطالعات حتی نشان می دهند که اگر روز خود را با یک فنجان آب گرم تصفیه شده  شروع کنید ، می تواند برای بدن شما شگفتی ایجاد کند.

 

۱۳- از بین رفتن یبوست

افرادی که از یبوست رنج می برند با مصرف آب تصفیه شده  بهبود می یابند. همچنین آب تصفیه شده  می تواند به بازگرداندن حرکت طبیعی روده کمک کند.

 

۱۴- جذاب تر باشید

به دلیل عدم وجود کلر در آب مصرفی،موهای شما شفاف تر می شود، پوست شما نرمتر خواهد شد و ناخن شما سالم خواهد بود . همچنین می توانید با مصرف آب کافی و سالم ،  آکنه و سایر بیماری های مرتبط راکاهش دهید.

 

۱۵- طعم و مزه ی واقعی غذا را بچشید

همانطور که از آب تصفیه شده  در شستن و پخت و پز غذا استفاده می کنید طعم طبیعی آن حفظ می شود. آلودگی ها و سایر باکتری های موجود در آب ممکن است طعم غذای شما را تغییر دهد توجه داشته باشید که  جوشاندن آب همه ترکیبات مضر را از بین نمی برد، به خصوص اگر در آب مصرفی شما فلزات سنگین وجود داشته باشد.

برای مشاهده انواع محصولات تصفیه آب خانگی و خرید تصفیه آب صنعتی و مشاهده قیمت تصفیه آب نیمه صنعتی میتوانید به فروشگاه اپسیلون کالا مراجعه نمایید.

 

منبع مقاله :

http://hirabsun.com/

بازگشت به لیست
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *